Wskaźniki poziomu pływakowe

BEZRTĘCIOWE PRZEŁĄCZNIKI PŁYWAKOWE

Bezrtęciowe przełączniki pływakowe Jola Spezialschalter do wykrywania poziomu są przeznaczone do szerokiej gamy instalacji, a dzięki swojej zmienności mogą być dopasowane do konkretnych instalacji zgodnie z wymaganiami klienta. Produkty są również dostępne w wersjach odpowiednich do środowisk zagrożonych wybuchem.

Elementem przełączającym jest bezpotencjałowy mikroprzełącznik kulkowy i pozłacany styk, do zastosowań niskonapięciowych stosowany jest styk AgNi. Cechą charakterystyczną jest to, że styk ten może niezawodnie przełączać nawet najmniejsze napięcia i prądy, nawet po długich okresach przestoju. Niekorzystną cechą jest to, że warstwa może wypalić się po pojedynczym przeciążeniu lub warstwa złota może zostać zniekształcona lub zniszczona podczas bardzo częstego przełączania. W obu przypadkach niezawodność przełączania najniższego napięcia spada. Dlatego w procesie wyboru należy skupić się na 2 aspektach:

  1. wyłącznik pływakowy jest rzadko używany, ale powinien działać niezawodnie po kilku latach → wersja AC/DC 1 V - AC/DC 42 V
  2. wyłącznik pływakowy pracuje w trybie ciągłym → wersja AC/DC 24 V - AC/DC 250 V

Pływaki te mogą być używane jako czujniki poziomu i w ten sposób wybierać swoją funkcję w momentach przełączania. Mogą być zatem używane do sterowania pompą, ochrony przed przepełnieniem i pracy na sucho, wskazywania poziomu (wody, ścieków, płynnych chemikaliów, olejów, węglowodorów itp.)

Zwykle pływaki te są instalowane od góry lub z boku. Pływaki są mocowane za pomocą różnych środków - obciążników (wewnętrznych/zewnętrznych), zatyczek, rurki prowadzącej lub kołnierzy. 

Główne czynniki wpływające na prawidłowy wybór typu pływaka odpowiedniego do instalacji to: 

Wymiary zbiornika i warunki instalacji, rodzaj płynu, lepkość, temperatura, ciężar właściwy płynu, ciśnienie robocze i zawirowania w zbiorniku.

  • różne typy dla wszystkich rodzajów cieczy
  • elastyczna konstrukcja
  • montaż boczny lub górny
  • AC/DC 24 V - AC/DC 250 V
  • również dla niskich napięć AC/DC 1 V - AC/DC 42 V
  • Bezpotencjałowe styki przełączające, mikroprzełączniki kulowe
  • różne materiały - PP, PTFE, stal nierdzewna,
  • również do środowisk zagrożonych wybuchem

 

Additional information
Product Category:
Tagi

pomiar poziomu
czujnik wycieku
pomiar wilgotności
sygnalizator poziomu
sterowanie pomp
kontrola poziomu
czujniki pływakowe
pływaki

Product videos