tel: +48 (33) 85-75-344     tel: +48 (33) 47-97-895

e-mail: office@contra-polska.pl

aktualności

01.09.2021

W asortymencie nieodgradzających elementów bezpieczeństwa pojawił się nowy rodzaj urządzeń - radarowe czujniki obecności osób.

czytaj wiecej

22.11.2019

Firma Fortress Interlocks wprowadziła do swojej oferty elektromagnetyczne moduły bezpieczeństwa z serii amGard Pro z obsługa czytników RFID. Produkty te są rozszerzeniem funkcjonalnosci serii amGard i pozwalają zrealizować funkcje uprawnień poszczególnych osób pragnących uzyskać dostęp do strefy zagrożenia lub strefy newralgicznej dla produkcji. Umożliwiają również logowanie osób wchodzących i wychodzących w danym obszarze, odliczanie czasu postoju i jego przyczyny itd.

czytaj wiecej

30.10.2018

W dziedzinie techniki bezpieczeństwa zrobiono kolejny krok na przód. Dzięki zastosowaniu techniki dywersyfikowanej komunikacji bezprzewodowej udało się stworzyć niezawodny, stabilny i bardzo odporny na zakłócenia system komunikacji sieciowej dla sterowników bezpieczeństwa kategorii PLe/SIL3. Pozwoliło to na stworzenie przez firmę SSP serii sterowników SIMPLIFIER które do komunikacji pomiędzy sobą wykorzystują sieć WIFI w paśmie 2,4 GHz.

czytaj wiecej

Radarowy system bezpieczeństwa

W asortymencie nieodgradzających elementów bezpieczeństwa pojawił się nowy rodzaj urządzeń - radarowe czujniki obecności osób.

Promienie radarowe wykrywają bezpośrednio mmikro ruchy i ciało człowieka (przenikają przez ubranie - i widzą bezpośrednio ruch części ciała) - dlatego nawet wstrzymywanie oddechu nie pozwala na "oszukanie" czujnika.

Radar jest alternatywą dla skanerów laserowych a w niektórych zastosowaniach jest niezastąpiony w odniesieniu do optycznych głowic skanujących (zapylenie, rozpryski wody, błota, osiadający kurz i brud - nie stanowią dla radarów problemu).

kontakt z contra polska
new